ФІФА внесла зміни та доповнення до правил гри у футзал 2012/2013 рр., які встипили в силу з 2 липня 2014 року.
Асоціація футзалу України оприлюднила циркулярний лист Генерального Секретаря ФІФА - Жерома Вальке (Ріо-де-Жанейро від 30 червня 2014 р.), в якому повідомляється про зміни та доповнення до Правил гри футзалу 2012/2013 рр.
Шановні Пане та Пані, У співпраці з Міжнародною радою футбольних асоціацій (IFAB) підкомітету та суддівського департаменту ФІФА, комітету ФІФА з футзалу затвердили зміни та доповнення до Правил гри з футзалу, а також різних директив, прийнятих IFAB, які мають прямий вплив на футзал.
Рішення про внесення змін до Правил гри з футзалу є обов'язковими для всіх конфедерацій та асоціацій з 2 липня 2014 року.
Процедура заміни (старий текст виділений синім) Заміна може бути виконана в будь-який час, незалежно від того знаходиться м'яч в грі або – ні. При заміні гравця на запасного, повинні бути дотримані наступні умови: • […] • запасний гравець виходить на ігровий майданчик у зоні заміни • заміна завершена, коли запасний гравець виходить на ігровий майданчик у зоні заміни • […] ************* Процедура заміни (новий текст виділений червоним) Заміна може бути виконана в будь-який час, незалежно від того знаходиться м'яч в грі або – ні. При заміні гравця на запасного, повинні бути дотримані наступні умови: • […] • запасний гравець виходить на ігровий майданчик у зоні заміни своєї команди • заміна завершена, коли запасний гравець виходить на ігровий майданчик у зоні заміни своєї команди, після того, як запасний гравець передасть манишку гравцю, який покидає ігровий майданчик. У випадку неможливості передачі манишки гравцю, у зв’язку з тим, що він покинув ігровий майданчик в іншому місці у відповідності до вимог Правил гри, то у цьому випадку, запасний гравець повинен передати манишку третьому арбітру. • […]
Причина Щоб внести зміни у Правила гри, які передбачають точне визначення процедури заміни, яка вже використовується у міжнародних змаганнях. Використання манишок необхідно для контролю процедури заміни, що спростило процедуру і допомогло уникнути жовтих карток за порушення Правил гри.
2.Правило 3– Число гравців (Інтерпретація Правил гри з футзалу та рекомендації для арбітрів )
Процедура заміни (старий текст виділений синім) Якщо запасний гравець виходить на ігровий майданчик, порушуючи процедуру заміни, або команда запасного грає з шостим додатковим гравцем, то арбітри, взаємодіючи з асистентами, повинні дотримуватися наступних вимог: • зупиняти гру, не обов'язково негайно, якщо вони можуть застосувати принцип переваги • попередити запасного гравця за неспортивну поведінку, якщо його команда грає з шостим додатковим гравцем або за порушення процедури заміни, коли запасний виконає її неправильно • вилучити його, коли він позбавляє команду суперника голу або очевидної гольової можливості. Кількість гравців в його команді зменшується, якщо порушена процедура заміни, але не зменшується, якщо його команда грає з шостим додатковим гравцем ************* Процедура заміни (новий текст виділений червоним ) • […] • вилучити його, коли він позбавляє команду суперника голу або очевидної гольової можливості. Кількість гравців в його команді зменшується незалежно від того яке було скоєно порушення: була порушена процедура заміни або його команда грала з додатковим гравцем. У цьому випадку запасний гравець вилучається, інший гравець його команди повинен також покинути ігровий майданчик на лаву запасних і команда повинна грати у меншості. У повному складі команда починає грати відповідно до процедури Правило 3 «Вилучення гравців та запасних гравців»
Причина Запасний гравець запобігає взяттю воріт, на додаток до того, це є суттєвий прояв неспортивної поведінки, який може мати серйозні наслідки, такі як вплив на остаточний результат матчу. Це є неприпустимим, так як команда яка захищається отримує вигоду від порушення. Таким чином, як виключення, гравець з команди запасного гравця, яка вчинила порушення, повинен покинути ігровий майданчик, тим самим залишаючи свою команду менше на одного гравця, поки не пройдуть дві хвилини, або одна з подій, які згадуються у частині Правило 3 «Вилучення гравців та запасних гравців».
3.Правило 4 – Екіпірування гравців
Основна обов'язкова екіпіровка На основній обов'язковій екіпіровці не повинноа бути жодних політичних, релігійних чи особистих гасел, заяв або зображень. Команда гравця, у якого основна обов'язкова екіпіровка має політичні, релігійні чи особисті гасла, заяви або зображення буде каратися організаторами змагань або ФІФА.
Нижня білизна Гравці не повинні демонструвати нижню білизну, на якій зображено політичні, релігійні чи особисті гасла, заяви та зображення, чи будь-яка реклама, крім логотипу виробника. Гравці або команди, які демонструють нижню білизну, яка показує політичні, релігійні чи особисті гасла, заяви та зображення, чи реклама, крім логотипу виробника каратимуться організаторами змагань або ФІФА.
Причина Для адаптації тексту відповідно з рішеннями, затвердженими IFAB на своєму засіданні в березні.
4.Правило 4 – Екіпірування гравців (Інтерпретація Правил гри з футзалу та рекомендації для арбітрів )
Інше екіпірування (новий текст виділений червоним ) Гравець може використовувати додаткове до основного екіпірування, за умови, що єдиною його метою є його фізичний захист, і воно не несе загрози для нього або будь- якого іншого гравця. Всі елементи одягу або екіпірування повинні бути оглянуті арбітрами для встановлення їх безпечності. Сучасне захисне екіпірування таке, як головні убори, маски для обличчя, наколінники і налокоітники виготовляються з м'яких, легких матеріалів являються безпечними і тому дозволяються. При використанні захисний шолом, повинен: • бути або чорним, або мати той же колір в якості основного кольору футболки (за умови, що гравці з однієї команди носять той же колір); • бути у відповідності до професійний вимог до екіпіровки гравця; • бути відокремлені від футболки; • бути безпечним і не становити ніякого ризику для гравця, який використовує його або для будь-якого іншого гравця (наприклад, з кріпленням на шиї); • не мати жодних виступів. • […]
Причина Для адаптації тексту відповідно з рішеннями, затвердженими IFAB на своєму засіданні в березні.
5.Правило 8 – Початок та поновлення гри
Спірний м’яч (старий текст виділений синім) […] Порушення і санкції М'яч вкидається повторно з того ж самого місця, де він був вкинутий в перший раз: • якщо його торкнеться гравець перш, ніж він торкнеться ігрового майданчика • якщо відбувається будь-яке порушення перш, ніж м'яч торкнеться майданчика • Якщо м’яч проходить у ворота безпосередньо після того як торкнувся майданчика, при цьому гравець зіграв або торкнувся його: • якщо м’яч проходить у ворота суперника, то призначається укидання від воріт • якщо м’яч проходить у власні ворота, то призначається кутовий удар ************* Спірний м’яч (новий текст виділений червоним ) Порушення і санкції М'яч вкидається повторно з того ж самого місця, де він був вкинутий в перший раз: • якщо його торкнеться гравець перш, ніж він торкнеться ігрового майданчика • якщо м’яч залишає ігровий майданчик після того, як вiн торкнувся поверхні майданчика i при цьому гравець не торкнувся його • якщо відбувається будь-яке порушення перш, ніж м'яч торкнеться поверхні майданчика Якщо гравець, після того як м’яч торкнеться майданчика, направляє м’яч безпосередньо у одні із воріт і: • якщо м’яч безпосередньо проходить у ворота суперника, то призначається вкидання від воріт • якщо м’яч безпосередньо проходить у власні ворота, то призначається кутовий удар Якщо гравець, після того як м’яч торкнеться поверхні майданчика, робить декiлька дотикiв у напрямку будь-яких ворiт i: • якщо м’яч безпосередньо проходить у ворота, то зараховується взяття воріт
Причина Для вдосконалення тексту та уникнути непорозуміння
6.Правило 12 – Порушення та неналежна поведінка (Інтерпретація Правил гри з футзалу та рекомендації для арбітрів )
Порушення правил проти воротарів (старий текст) […] Поновлення гри • Вільним ударом з місця, де відбулося порушення (див. Правило 13 - Розташування при штрафному і вільному ударах), за винятком, якщо суперник стрибне, нападе або штовхне воротаря в недбалій або в нерозсудливій манері або з використанням надмірної сили, в цьому випадку незалежно від дисциплінарних санкцій, які вони застосовують, арбітри повинні поновити гру штрафним ударом з місця, де відбулося порушення (див. Правило 13 - Розташування при штрафному і вільному ударах) ************* Порушення правил проти воротарів (новий текст виділений червоним) […] Поновлення гри • Якщо гра була зупинена, тому що порушення, було скоєно проти воротаря, як зазначено в попередньому пункті, і арбітри не можуть застосувати принцип переваги, тим самим зупинивши гру, гра відновлюється вільним ударом з місця, де відбулося порушення (див. Правило 13 - Розташування при штрафному і вільному ударах), за винятком, якщо суперник стрибне, нападе або штовхне воротаря в недбалій або в нерозсудливій манері або з використанням надмірної сили, в цьому випадку незалежно від дисциплінарних санкцій, які вони застосовують, арбітри повинні поновити гру штрафним ударом з місця, де відбулося порушення (див. Правило 13 – Розташування при штрафному і вільному ударах)
Причина Для вдосконалення тексту та уникнути непорозуміння
7.Правило 15 – Удар з бокової лінії (Інтерпретація Правил гри з футзалу та рекомендації для арбітрів )
Процедура - Порушення (старий текст виділений синім) […] Якщо м'яч потрапляє у ворота суперника безпосередньо після удару м'яча з бокової лінії, арбітри повинні призначити вкидання від воріт. Якщо м'яч потрапляє у власні ворота після виконання удару безпосередньо з бокової лінії, арбітри повинні призначити кутовий удар. Якщо м'яч не увійшов у гру, команда повторює удар м'яча з бокової лінії з тієї ж позиції, за умови, що удар м'яча з бокової лінії виконаний згідно з процедурою правильно, але відлік чотирьох секунд триває з моменту його первинної зупинки навіть тоді, коли команда, яка виконує удар м'яча з бокової лінії, готова повторити удар. Якщо удар м'яча з бокової лінії не був виконаний правильно згідно з процедурою, то гравець протилежної команди повинен виконати його. […] ************* Процедура - Порушення (новий текст виділений червоним) […] Якщо м'яч потрапляє у ворота суперника безпосередньо після удару м'яча з бокової лінії, арбітри повинні призначити вкидання від воріт. Якщо м'яч потрапляє у власні ворота після виконання удару м’яча безпосередньо з бокової лінії, арбітри повинні призначити кутовий удар. Якщо м'яч не потрапляє на майданчик, арбітри повинні передати право виконання удару гравцю з протилежної команди. […]
Причина Правило 15 коректно визначає правило 4-х секунд для виконання удару з бокової лінії, якщо м’яч не вийшов на майданчик, удар виконаний неправильно на протязі чотирьох секунд і отже сталося порушення цього правила.
8.Процедури визначення переможця матчу або зустрічей вдома та на виїзді […] Додатковий час (старий текст) Регламент змагань може передбачати проведення двох додаткових рівних таймів, які не перевищують п'яти хвилин. При цьому застосовуються положення Правила 8 . […] ************* Додатковий час (новий текст виділений червоним) Регламент змагань може передбачати проведення двох додаткових рівних таймів, які не перевищують три або п'яти хвилин. При цьому застосовуються положення Правила 8 . Регламентом змагань повинно вказано точну тривалість двох рівних періодів додаткового часу.
Причина Для того щоб уникнути грати тільки один тайм додаткового часу, на відміну від двох таймів, встановлених у регламенті, і для того, щоб надати якомога більше гнучкості, як це можливо, організаторам змагань, дозволено встановлювати у регламенті турніру більш короткі тайми додаткового часу (два обов'язкових тайми трьох або п'яти хвилин кожен).
9.Процедури визначення переможця матчу або зустрічей вдома та на виїзді […] Удари з шестиметрової позначки (старий текст виділений синім) Регламент змагань може передбачати удари з 6-метрової позначки згідно з процедурою, встановленою нижче. […] Процедура • Обидві команди виконують по п'ять ударів у відповідності з умовами, наведеними нижче • Удари виконуються командами по черзі • Якщо перш, ніж обидві команди виконають по п'ять ударів, у однієї з команд зараховано забитих м’ячів більше, ніж інша зможе забити, навіть, якщо б вона виконала всі п'ять ударів, то пробиття ударів припиняється • Якщо обидві команди після виконання п'яти ударів мають рівну кількість забитих м’ячів, або не забили жодного гола, виконання ударів триває в тому ж порядку, поки одна з команд не заб'є на гол більше, ніж інша, при однаковій кількості ударів […] ************* Удари з шестиметрової позначки (новий текст виділений червоним) Регламент змагань може передбачати удари з 6-метрової позначки згідно з процедурою, встановленою нижче. […] Процедура • Обидві команди виконують по три удару у відповідності з умовами, наведеними нижче • Удари виконуються командами по черзі • Якщо перш, ніж обидві команди виконають по три удару, у однієї з команд зараховано забитих м’ячів більше, ніж інша зможе забити, навіть, якщо б вона виконала всі три удару, то пробиття ударів припиняється • Якщо обидві команди після виконання три удару мають рівну кількість забитих м’ячів, або не забили жодного гола, виконання ударів триває в тому ж порядку, поки одна з команд не заб'є на гол більше, ніж інша, при однаковій кількості ударів
Причина Коли необхідно визначити переможця, тривалість матчу може стати надмірно довгою з додатковим часом і ударами з 6-метрової позначки. Іноді тривалість матчу може перевищувати дві години, що не підходить для учасників, глядачів або телеглядачів. З цієї причини, кількість штрафних шестиметрових ударів був скорочений до трьох.
Використання камер та/або мікрофонів арбітрами для інформаційних цілей У додатку до вищезазначених доповнень та змін від імені Міжнародної Ради футбольних асоціацій (IFAB) хотіли б проінформувати про її ставлення до використання аудіо і відео з мікрофонів та/або камер, що одягають арбітри під час матчів. У відповідності до кількості інцидентів, у ході яких офіційними особами матчів використовувались мікрофони, та/або камери з мікрофонами, це питання було у центрі уваги Міжнародної Ради футбольних асоціацій і обговорювалось на недавньому Щорічному Робочому Засіданні, що проходило 24 жовтня 2013 року. У той час, коли IFAB розуміє інтерес інформаційних компаній в забезпеченні аудиторії додатковим ракурсом гри (через аудіо або відео засоби), чіткий висновок дискусій, що відбулись на цій зустрічі, говорить про те, що подібні засоби не є дозволенними, передусім через те, що подібні заходи можуть нанести шкоди довірі і професійним якостям офіційних осіб матчу, особливо в умовах критичних ситуацій. Основною причиною того, що системи зв’язку між арбітрами на даний час закодовані і не оприлюднюється голосно, є те , щоб дозволити бригаді арбітрів вчасно і відкрито спілкуватись один з одним. Зробивши таке спілкування доступним для публіки, це спонукатиме офіційних осіб матчу зважати на вплив публіки на їхні слова перед тим, як вони скажуть будь що, ще до того як вони скажуть будь-що взагалі, що в свою чергу повністю перекреслить їх можливість функціонування як бригади арбітрів. Більш того, ми хотіли б підкреслити, що треба також брати до уваги юридичні наслідки використання записів розмов між арбітрами, асистентами арбітрів і будь-якими офіційними особами матчу в ході його проведення . Чи мають записуватись такі переговори ? Таке питання стоїть на порядку денному, воно має бути розглянуте , його треба вирішити на засіданнях дисциплінарних органів управління і таким чином воно матиме значний вплив на те, яким чином будуть проводитись такі засідання ( в частині, наприклад, відповідності звіту бригади арбітрів до записів, що має знайти великий адміністративний вплив для арбітрів та інших зацікавлених осіб). Ми розуміємо, що Правила гри спеціально не розглядають питання технічного забезпечення арбітрів ( хоча це має знайти своє місце в Правилах найближчим часом), ми знову хочемо нагадати, що такі додаткові засоби на цей час не дозволені. Дякуємо за увагу і співробітництво.