«Біличанка» – символ України і національного успіху
Жіночий футзальний клуб з Коцюбинського, за роки незалежності України став справжнім національним символом та спортивним брендом
Жіночий футбольний клуб «Біличанка» з селища Коцюбинського, що під Києвом, за роки незалежності України став справжнім національним символом та спортивним брендом, який знають у всьому світі. Адже дівчата є дев’ятикратними чемпіонками України з футзалу, дев’ятикратними володарками кубку країни у цій дисципліні, багаторазовими переможцями престижних європейський турнірів, як то Кубку чемпіонів (2010) чи Кубку Євразії (2004, 2007).
Не менш цікава та повчальна історія українського клубу, який вже сьогодні називають своєрідним антикризовим проектом. Справа в тому, що свій початок команда бере з далекого 1993-го року, з буремних часів, коли людям було абсолютно байдуже до спорту й активного способу життя в цілому, а голови пересічних громадян не полишала думка: як прогодувати свою родину. Втім, незважаючи на складні соціально-економічні обставини, група однодумців на чолі з нинішнім президентом та головним тренером команди Володимиром Колоком ризикнула власними силами, аби перетворити спортивну секцію з футзалу для дівчат на базі середньої школи №18 у Коцюбинському на світовий бренд.
Як не парадоксально, але за 20 років, зробивши стрімкий злет, ставши лідером внутрішньої першості та командою топ-класу в Європі та світі, ЖФК «Біличанка» знову опинилася без фінансової підтримки та спонсорів! Оскільки ні футболістки, ні тренери не отримають заробітної платні за свої тренування та виступи, і не займаються комерційною діяльністю, тож питання матеріально-технічного забезпечення доводиться вирішувати самотужки.
На щастя, ми живемо в країні не без добрий людей, які в об’єктивно непростих економічних та політичних обставинах протягом останніх років стабільно підтримували і підтримують зіркову футбольну команду. Серед них – знаний підприємець та громадський діяч із Київщини Володимир Карплюк та його колеги з громадської організації та однойменної політичної партії «Нові обличчя».
Зі спортивного сезону 2013-14 рр. колектив «Нових облич» став надійним партнером команди, забезпечивши спортсменок із Коцюбинського новою формою і необхідним фінансовим пакетом. Лідер згаданої організації Володимир Карплюк радить дивитися на подібну ініціативу не як «на ризиковані інвестиції у розпал кризи», а як на закономірне явище розбудови фундаменту нової України, про яку мріють всі, але не всі готові щось зробити для цього.
І справді, оцінювати подібні капіталовкладення наразі просто неможливо. Адже як можна оцінювати те, що ми вкладаємо у розвиток наших дітей та молоді, а відтак і нашого – гарантовано успішного – майбутнього!?
Журнал "Пульсар Приірпіння" Фото: Юлія Бережко-Камінська