Володимир Жила: Інтерес до жіночого футзалу в Україні стає дедалі більшим / Жіночий футзальний клуб «Беличанка/Біличанка/Belichanka»
                  Гість | Вхід

31.10.16
Володимир Жила: Інтерес до жіночого футзалу в Україні стає дедалі більшим
Про ситуацію у вітчизняному жіночому футзалі розповів новообраний голова Комітету жіночого футзалу Володимир Жила
Жила Володимир, женский футзал, Міні-футбол, жіночий футзал, АФУ, комітет футзалу, Асоціація футзалу, futsal, Україна

Сезон в українському жіночому футзалі вже набирає обертів. Зіграні три тури у Вищій лізі, скоро на старт вийде Перша ліга, а також чемпіонати України серед дівчат. Про те, яка наразі ситуація у вітчизняному жіночому футзалі, прес-службі Асоціації футзалу України розповів новообраний голова Комітету жіночого футзалу Володимир Жила.

- Володимире Леонідовичу, по-перше – дозвольте привітати Вас із призначенням на посаду Голови Комітету жіночого футзалу. А по-друге – скажіть, будь ласка, чим живе зараз Комітет? 
- Новий Комітет жіночого футзалу був створений нещодавно. Основні цілі роботи Комітету – це співпрацювати з активістами, які люблять жіночий футзал у регіонах та займатися проведенням змагань у чемпіонаті України серед команд Першої ліги та чемпіонатах України серед дівчат.

- Тобто, Вищою лігою Комітет наразі не опікується? 
- Ні, зараз Комітет займається саме Першою лігою.

- Що Ви можете сказати по нинішній ситуації з жіночим футзалом у нашій країні? 
- На жаль, на нинішню ситуацію в українському жіночому футзалі впливає фінансова ситуація. Проте, зараз кількість футзальних жіночих команд починає збільшуватись.

- Не можу не задати Вам питання стосовно нинішнього чемпіонату України у Вищій лізі. Як Вам відомо, цього річ у новому сезоні у Вищій лізі стартували лише чотири команди – без «Біличанки-НПУ» та «СумДУ-УАБС». Яка позиція Комітету стосовно цих подій? 
- На жаль, це не дуже добре – навіть прикро, що у Вищій лізі наразі грає лише чотири команди. Знову ж таки – вочевидь, це не від хорошого життя. Але такі у нас зараз реалії.

- Чи побачимо ми «Біличанку-НПУ» та «СумДУ-УАБС» цього сезону бодай би у Першій лізі? 
- Так, «Біличанка-НПУ» та «СумДУ-УАБС» планують грати у Першій лізі.

- Якщо ми вже завели розмову про Першу лігу, то який склад учасників та який формат змагань буде у цьому сезоні? 
- У цьому сезоні, на відміну він минулого, буде збільшена кількість команд. На старт планують вийти 18 команд, які будуть поділені на три групи за територіальною ознакою: «Захід», «Центр» та «Схід». Вісім кращих команд вийдуть у плей-офф.

- Володимире Леонідовичу, останнім часом ми бачимо, що в деяких регіонах України планують зробити місцеві чемпіонати з футзалу саме серед жіночих команд. Що про це відомо Комітету жіночого футзалу, і які є напрацювання щодо співпраці з цими чемпіонатами? 
- Ми слідкуємо за тим, як у деяких регіонах України інтерес до жіночого футзалу стає все більшим. Можу навести приклад Волинської області, де за ініціативи команди «Легіон» був створений чемпіонат області. Більше того – цей чемпіонат Волинської області став відкритим, оскільки у ньому беруть участь команди зі Львова. Знаю, що є плани зробити жіночий чемпіонат області з боку Асоціації футзалу Житомирщини. Але тут вже чи ми не допрацювали щодо співпраці, чи вони не були достатньо активними, але поки що варіант з Житомирською областю в нас не опрацьований.

- Чи є перспективи щодо залучення цих аматорських жіночих команд до змагань у Першій лізі? 
- Так, і на прикладі згаданого мною чемпіонату Волинської області скажу, що команди, які там грають, складатимуть група «Захід» у Першій лізі.

- Окрім того, зараз дуже популярним стає жіночий студентський футзал. Як приклад – у минулому сезоні в чемпіонаті Києва серед ВНЗ брали участь близько дванадцяти студентських жіночих команд. Як Ви вважаєте, чи є перспектива залучити студентські команди у чемпіонатах України у Першій та Вищій лізі, і що для цього потрібно?  
- Для цього потрібно лише одне: зацікавленість команд. У нас є команди, які зацікавлені у тому, щоб надалі прогресувати. Наприклад, у новому сезоні в Першій лізі гратимуть дві команди з Києва – це «КНУБА» та «5G». А взагалі я вважаю, що це – дуже перспективний напрямок для подальшого розвитку жіночого футзалу в нашій країні.

- Є така думка, що враховуючи те, що зараз у Вищій та Першій лігах мало команд, то буде доцільним об’єднати ці два змагання в одне. Як Ви вважаєте, чи є доцільною ця думка? 
- Можливо, на першому етапі такий варіант і є актуальним. Але треба робити все для того, щоб у нас були конкурентоспроможні команди як у Першій, так і у Вищій лігах, і щоб там у перспективі було би якомога більше команд.

- Як Комітет жіночого футзалу співпрацює з Комітетом з проведення змагань? 
- Ми знаходимося на постійному зв’язку, тому що цей Комітет відповідає безпосередньо за формування календарів змагань. І тоді нам легше займатися саме організаційною частиною.

- Хотілося би у Вас спитати про те, яка наразі ситуація з дівочим футзалом? 
- Якщо взяти за увагу кількість учасників, то у порівнянні з минулими сезонами їх стає більше. Але проблема у тому, що їм треба прогресувати та зростати далі, тому що вони не бачать перспектив для подальшого прогресу, і йдуть у великий футбол.

- У яких вікових категоріях наразі проводяться всеукраїнські змагання з футзалу серед дівчат? 
- У цьому сезоні змагання серед дівчат проводитимуться у трьох вікових категоріях: U-17 (дівчата 2000-2001 р. н.), U-15 (2002-2003 р. н.) та U-13 (2004-2005 р. н.). Це будуть чемпіонати України.

- Які міста є потужними центрами, де виховуються майбутні зірки українського жіночого футзалу? 
- Таких центрів багато. Це «Дніпро-80» (Черкаси), КДЮСШ-8 (Харків), ДЮСШ «Надія» (Гребінка), ДЮСШ ім.. Бутовського (Полтава), «Лідер» (Кобеляки), КДЮСШ (м. Славутич), ДЮСШ ім.. Маміашвілі (Конотоп) та ДЮСШ «Біличанка» (Коцюбинське). Це – ті школи, які вже багато років систематично виховують футзалісток та займаються жіночим футзалом.

- Скажіть, будь ласка, яка наразі ситуація з юніорською та молодіжною збірною України? 
- На жаль, вона зараз не така хороша, якою мала би бути. Оскільки у нас наразі немає юніорської та молодіжної збірної, то у наших юних футзалісток немає можливостей, щоб надалі прогресувати. В результаті вони це бачать і йдуть у великий футбол, де у них є можливість заграти у збірній України. Але у цьому сезоні є плани провести навчально-тренувальні збори для збірних U-15 та U-17. Головне, щоб їм було, де і з ким грати.

- Наразі у чоловічому футзалі створюється вертикаль збірних. Чи можливо це зробити у нашому жіночому футзалі, враховуючи рівень чемпіонату та кількість команд у Вищій та Першій лігах, а також у дівочих чемпіонатах? 
- Повертаємось до минулого питання. Якщо ми зможемо провести збори для 15-річних та 17-річних дівчат, то це буде першим кроком для створення подібної вертикалі збірних у вітчизняному футзалі. Дуже хочеться, щоб так і було в перспективі.

- Володимире Леонідовичу, як відомо, у 2018 році футзал буде представлений на Молодіжних Олімпійських Іграх у Аргентині. Але поки що ми володіємо інформацією лише по чоловічому футзалу. А от про перспективи жіночого футзалу на Молодіжній Олімпіаді немає жодної інформації. Розкажіть, будь ласка, чи є перспектива того, що жіночий футзал також буде представлений на Молодіжній Олімпіаді, а потім, можливо, і на головних Олімпійських іграх? 
- Думаю, так, і це буде саме тим стимулом, який дозволить нам втримати перспективних дівчат від переходу у великий футбол. І якщо тоді вже будуть існувати юніорська та молодіжна збірна, то це буде дійсно серйозним стимулом для нашого підростаючого покоління. Головне, щоб ми почали думати про формування юніорських та молодіжних збірних вже зараз, а не в останній момент.

- Якщо все-таки жіночий футзал буде представлений на Молодіжній Олімпіаді, то чи стане це першим кроком для того, щоб у перспективі були створені офіційні чемпіонати світу та Європи серед жіночих молодіжних та юніорських збірних? 
- Я вже п’ятнадцять років у футзалі, і всі ці п’ятнадцять років ця тема підіймається. Просто за цей час багато талановитих дівчат вже виросли, деякі з них навіть закінчили грати у футзал. А вони мріяли про те, щоб зіграти, наприклад, на молодіжному чемпіонаті Європи чи чемпіонаті світу. Сподіваюсь, що цей момент все-таки настане.

- Виходячи з минулого питання – чи стане це плацдармом для того, щоб у майбутньому дорослі чемпіонати Європи та світу серед жінок також проводились на офіційному рівні? 
- Для цього, на мою думку, треба, щоб у цьому були зацікавлені не тільки команди, а і функціонери від УЄФА та ФІФА.

Артем Терентьєв, прес-служба Асоціації футзалу України   


Категорія: Новини чемпіонату | Переглядів: 2473
Новини з архіву:
  Loading...
  Всього коментарів: 0
  omForm">
  avatar

  Аптека Салвия ФАРМ Киев - медикаменты, косметика и низкие цены на них
  ПІДТРИМАЙ ОФІЦІЙНИЙ САЙТ КЛУБУ ФК БІЛИЧАНКА:
  SUPPORT OFFICIAL WEB-SITE:

  «Беличанка» приглашает к сотрудничеству!

  Теги: комітет футзалу, женский футзал, Жила Володимир, АФУ, україна, Міні-футбол, Асоціація футзалу, жіночий футзал, futsal
  Головна » 2016 » Жовтень » 31 » Володимир Жила: Інтерес до жіночого футзалу в Україні стає дедалі більшим

  НПУ им. Н.П.Драгоманова Природне джерело ТМ «Причиста» Ера Медіа Громадська організація «АДВОКАТ» ПРАВОЗАХИСНА ГРУПА Громадська організація «Нові обличчя» Транспортная компания ООО Транс Групп газета Украинский футбол Всеукраїнське громадське об'єднання ПРАВДА

  НОВИНИ КОМАНДА КЛУБ МУЛЬТИМЕДІА ФАН-СЕКТОР


  © 2011 ФК «Біличанка» (Коцюбинське)
  Жіночий футзальний клуб | Women's futsal

  Design by Novikov 2009 Хостинг від uCoz
  Яндекс.Метрика

  При використанні матеріалів з сайту, посилання на www.belichanka.com є обов'язковим.

  Каталог футбольных сайтов «ТОР-100 ФУТБОЛ» Союз образовательных сайтов Рейтинг TopSport МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов